Eren Hotel » Altınoluk

Altınoluk

Kuzey Ege ve Edremit'in kıyılarını kumsallarıyla çevreleyen Altınoluk'a, Edremit Otogarı'ndan ve Körfez Havaalanı'ndan şehir içi ulaşım alternatifleriyle kolayca ulaşmak mümkün. Yerleşim alanlarının kıyı kesiminde toplandığı beldede, önemli noktaların tümü yürüme uzaklığında. 

Dünyanın en çok oksijen barındıran ikinci noktası olan Kazdağları havasının sardığı Altınoluk'ta, en sıcak günlerde bile nem oranı düşük olduğundan bunaltıcı bir atmosfer oluşmuyor. Yaz tatilleri için en uygun beldelerden biri olduğu için Haziran ve Ağustos ayları arasında özellikle yerli turistler tarafından yoğun ilgi gören belde, diğer yandan  cüzi fiyat seçeneklerine sahip. Altınoluk'un liman kısmında yer alan Eren Hotel ise, denize yakınlığı ve deniz manzaralı odalarıyla dikkat çekiyor. 

Altınoluk'taki tatiliniz boyunca deniz, kum, güneş keyfiyle beraber dağ ve deniz manzarası eşliğinde yemek yemek de en keyif verici aktivitelerden biri. Altınoluk'un, Papazlık mevkisi olarak anılan bölgesinde, beldeyi tepeden gören restoranlar, çam ve çınar ağaçları arasında, bol oksijenli bir ortamda yemek yiyebilme imkanı sunuyor. 

Altınoluk merkezin yaklaşık 2,5 km doğusunda yer alan Antandros Antik Kenti ise kültür turizmi açısından oldukça değerli bir nokta. Antik Yunan ve Roma dönemlerinden kalıntıların bulunduğu bölgede, mozaiklerle kaplı yerleşim alanları ve lahitler görülebilir. 

Şahin Deresi'nin içinden geçtiği Altınoluk'tan, Kazdağları'na doğru ilerlendikçe Şahin Deresi Kanyonu'na ulaşılabiliyor. Özellikle doğa severlerin ilgisini çeken Şahin Deresi Kanyonu, trekking, hiking gibi doğa sporlarına elverişli olmakla birlikte birçok piknik alanı bulunduruyor. Kazdağları'nda görülebilecek diğer yerler ise; Hasanboğldu ve Sutüven Şelaleleri, Tahtakuşlar Etnografya Müzesi ve şifalı kaplıcalarıyla ünlü Güre.